• Technologia stetoskopu odpowiada potrzebom weterynarii

  weterynarz z psem w klinice weterynaryjnej

  Technologia stetoskopu odpowiada potrzebom weterynarii

  Dr Boaz Man, Boca Midtowne Animal Hospital

  Weterynarze to najwięksi multi-specjaliści. Od onkologii po kardiologię i nie tylko, nasze zobowiązanie to dbanie o zwierzęta domowe i ich właścicieli w najlepszy możliwy sposób. Jako lekarze pierwszego kontaktu mamy obowiązek zapewnić najlepszą z dostepnych opiekę medyczną. W ciągu ostatnich 20 lat zbudowałem własną praktykę weterynaryjną akredytowaną przez American Animal Hospital Association (AAHA) i nauczyłem się kilku rzeczy.

  Poznaj nową technologię

  Zwierzęta żyją krócej niż ludzie, a naszym celem jest, aby ich życie było jak najlepsze. Dlatego poszukujemy najlepszych narzędzi, aby zapewnić doskonałą opiekę. Przez większość mojej kariery miałem 3M™ Littmann® stetoskop, więc kiedy firma 3M wprowadziła na rynek 3M™ Littmann® CORE cyfrowy stetoskop, nie mogłem się doczekać, kiedy go wypróbuję. Zwierzęta są również podatne na choroby serca i płuc. Stetoskop Littmann CORE jest dla mnie kluczowym narzędziem, ponieważ dzięki niemu mogę wychwycić dźwięki serca i płuc, a zwłaszcza wszelkie nieprawidłowości. Kiedyś przyniosłem swój elektroniczny stetoskop do gabinetu, w którym pomagałem. Poprosiłem lekarza, aby wysłuchał szmeru serca, który usłyszałem za pomocą mojego nowego stetoskopu. Lekarz nie usłyszał szmeru serca za pomocą swojego stetoskopu, a po osłuchaniu moim stetoskopem wyraźnie go usłyszał.

  Edukuj opiekunów zwierząt

  Właściciele zwierząt lubią być informowani i zaangażowani, dlatego ważne jest, aby otwarcie się z nimi komunikować. Między innymi dlatego uwielbiam 3M™ Littmann® CORE cyfrowy stetoskop, że jest w stanie wizualizować dźwięki. Mogę nie tylko przedstawić te dźwięki wizualnie, ale także po podłączeniu do oprogramowania Eko możliwym jest udostępnienie tych dźwięków i obrazów właścicielom zwierząt, którzy chcą być zaangażowani w opiekę nad swoim zwierzakiem.

  Zbuduj więź

  Wraz z ewolucją technologii wspierania zwierząt domowych zmienia się także sposób, w jaki się nimi opiekujemy. Nauczyliśmy się rozpoznawać, że zwierzęta domowe doświadczają stresu podczas wizyty u weterynarza, dlatego stosujemy różne techniki, aby złagodzić ich strach i niepokój, co pomaga nam zapewnić im komfortową wizytę „bez obaw” u weterynarza. W naszym modelu „bez obaw” możemy owinąć zwierzę ciepłym ręcznikiem, aby poczuło się bezpiecznie, a następnie zastosować smakołyki na szpatułce, by je uspokoić. Chętnie łączę nowe technologie z nowymi technikami, aby zapewnić naszym zwierzętom najlepszą możliwą opiekę. Za pomocą stetoskopu często można nawiązać pierwszy kontakt pomiędzy pacjentem a lekarzem, co pomaga w budowaniu więzi niezbędnej w relacji pacjent–lekarz. Nie inaczej jest w przypadku lekarzy weterynarii: za pomocą kontaktu fizycznego, a także sposobu użycia naszych stetoskopów tworzymy niepowtarzalne relacje znane jako więź człowiek–zwierzę.

  Rób to, co kochasz

  Od najmłodszych lat wiedziałam, że chcę zostać weterynarzem. Z pomocą mojego zespołu stworzyłem praktykę, która służy zwierzętom domowym i ich opiekunom, zapewniając im szczęśliwsze i dłuższe wspólne życie. Nic nie daje mi większej satysfakcji niż bycie częścią tego procesu.

  • weterynarz z psem w klinice weterynaryjnej

   Doktor Boaz Man

   Doktor Boaz Man, pochodzący z południowej Florydy, od dzieciństwa pasjonuje się dbaniem o potrzeby zwierząt domowych. Dr Man ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie w Miami w 1999 r., a doktorat z medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Ross w 2004 r. W ciągu ostatnich 20 lat doktor Man opiekował się zwierzętami domowymi i ich opiekunami w południowej Florydzie, a obecnie jest dyrektorem medycznym i właścicielem szpitala dla zwierząt Boca Midtowne Animal Hospital.