Używanie dwutonowej membrany


 • Górny diagram ukazuje niskie ciśnienie przyłożone do dwutonowej membrany w celu wychwycenia dźwięków niskiej częstotliwośći; dolny pokazuje większe ciśnienie zastosowane dla dźwięków wysokiej częstotliwości.

  Łatwe odsłuchiwanie niskich i wysokich częstotliwości

  Dwutonowa membrana to autorski wynalazek 3M umożliwiający osłuchiwania pacjenta w łatwiejszy i bardziej efektywny sposób. Pozwala na usłyszenie różnych typów dźwięków, dzięki możliwości zmiany regulacji siły nacisku.

  Niemal wszystkie stetoskopy Littmann są wyposażone w conajmniej jedną dwutonową membranę (wyjątki - elektroniczny, pediatryczny i neonatologiczny). Technologia ta eliminuje konieczność odrywania głowicy, obracania i zmiany pozycji aby usłyszeć inne dźwięki.

  Aby usłyszeć dźwięki o niskiej częstotliwości, przyłóż głowicę lekko do klatki piersiowej pacjenta. W tej pozycji, membrana jest zawieszona, umożliwiając rozbrzmiewanie dźwięków o niskiej częstotliwości.

  Aby usłyszeć dźwięki o wysokiej częstotliwości, przyłóż stanowczo głowicę do klatki piersiowej pacjenta. W tej pozycji przemieszczanie się membrany jest ograniczone, co blokuje, bądź znacząco ogranicza słyszenie dźwięków o niskiej częstotliwości i umożliwia słyszenie tych o wysokiej.