Budowa stetoskopu


 • Zbliżenie ukazujące pediatryczną stronę głowicy Stetoskopu 3M Littmann Cardiology III oraz czarne przewody.

  Wszystkie niezbędne części, od głowicy do oliwek

  Prezentujemy Państwu Stetoskopy 3M™ Littmann® Cardiology III™ na wybranych przykładach, proszę mieć na uwadze, że wszystkie obecne stetoskopy Littmann (za wyjątkiem modeli elektronicznych) składają się z podobnych części.


 • Close-up showing the pediatric diaphragm of a 3M Littmann Cardiology III Stethoscope with the Littmann seal

  Głowica

  Niektóre modele stetoskopów Littman mają jednostronną głowicę z dwutonową membraną. Inne są wyposażone w dwustronową głowicę z membraną na jednej stronie i lejkiem na drugiej. Niektóre lejki są cały czas otwarte, inne przykryte membraną zależnie od modelu.

  Większa membrana jest zwykle używana w przypadku dorosłych pacjentów. Lejek, o mniejszej średnicy, jest zdecydowanie lepszym wyborem dla pacjentów pediatrycznych lub szczuplejszych, do manewrowania między bandażami i diagnostyce okolic szyi. Zamknięty lejek na stetoskopach Littmann może być zamieniony w tradycyjny - wystarczy zamienić membranę na obwódkę do lejka.

  Rdzeń łączy przewód stetoskopu z głowicą. W stetoskopach Littmann z dwustronną głowicą, może być jedna droga akustyczna z membrany do oliwek - obrót dwustronnej głowicy wybiera, która membrana jest połączona z drogą akustyczną.


 • Dwutonowa membrana

  Technologia dwutonowej membrany zapewnia wygodę posługiwania się jednostronną głowicą, która pozwala usłyszeć zarówno niskie jak i wysokie częstotliwości (mały nacisk - niskie tony / duży nacisk - wysokie tony). Zapraszamy do obejrzenia filmu.


 • Zbliżenie ukazujące czarne przewody w kształcie litery Y, formujące kabłąk stetoskopu 3M Littmann.

  Przewody

  Aktualne stetoskopy Littman posiadają nowoczesne przewody, które maja zwiększoną odporność na lipidy skórne lub alkohol, co znaczącą wydłuża czas ich użytkowania. W produkcji przewodów oraz innych części stetoskopu nie użyliśmy żadnego gumowego lateksu, ani dodatków ftalanów - aby chronić ludzkie zdrowie i środowisko. Wszystkie stetoskopy Littman Cardiology mają podwójną wyściółkę w przewodach, dwie osobne ścieżki akustycze, co eliminuje zakłocenia dźwięków w tradycyjnych, dwuprzewodowych stetoskopach.


 • Shiny aluminum eartubes of a 3M Littmann Stethoscope symmetrically crossing each other, with black eartips on the ends.

  Zespół liry

  Zespół liry jest zbudowany z dwóch lir, sprężyn i oliwek.

  Oliwki są ustawione pod anatomicznie prawidłowym kątem, w celu dostosowania się do przewodów słuchowych. Żebrowane zakończenia lir są ciasno dopasowane do oliwek, w celach bezpieczeństwa. Liry w stetoskopie zostały wykonane z powietrznego stopu aluminium, który zapewnia zarówno wytrzymałość i lżejszą masę.


 • Zbliżenie czarnej, miękko zakończonej oliwki liry Statoskopu 3M littmann.

  Oliwki

  Wszystkie stetoskopy Littmann mają dopasowane ciasno oliwki do lir, w celach bezpieczeństwa (będąc całkowicie szczerym, niektóre wymagają wysiłku, by je zdjąć.) Wytrzymałe, miękkie oliwki zapewniają świetne wrażenia akustyczne i komfortowo dopasowują się do uszu. Są dostępne w dwóch rozmiarach i w wersji czarnej i szarej. Liczne stetoskopy Littman są fabrycznie wyposażone w dodatkową parę miękkich i parę twardych oliwek.